Debiut idealny

Iskra wreszcie awansowała do kl. A. Sezon 2015/16 zaczęliśmy od spotkania derbowego przeciwko Jokerowi Jaczków. Mecz od pierwszej minuty układał się pod dyktando naszego zespołu, a szybko strzelone bramki ustawiły mecz.

Już w 6. minucie Iskra zadała pierwszy cios. Piłkę na 20. metrze przejął Adrian Mastej i pięknym mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Nie minęły trzy minuty, a kibice Iskry cieszyli się z gola numer dwa. Wspaniałym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Groń, do piłki dopadł Bartosz Ogrodnik, minął bramkarza i uderzył do pustej bramki. W 21. minucie znowu mieliśmy przykład dwójkowej akcji między Groniem a Ogrodnikiem, gdy ten drugi zawodnik wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i pewnym strzałem zdobył trzeciego gola. W 25. minucie przyjezdni rozgrywali rzut wolny niemal z połowy boiska, dośrodkowanej piłki nikt nie przeciął i zaskoczony Krzysztof Mokrzycki wpuścił w stosunkowo niegroźnej sytuacji bramkę kontaktową. Do końca pierwszej połowy mecz był wyrównany.

W przerwie spotkania zawodnicy Iskry zostali nagrodzeni pamiątkowym pucharem za awans do klasy A. Szkoda, że OZPN Wałbrzych nie mógł uczynić tego tak jak robi się to zawsze, czyli przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Drużyna Iskry źle weszła w drugą połowę spotkania, notując dużo strat i tracąc dużo "głupich" piłek. Ambitna drużyna z Jaczkowa chciała atakować, lecz nasz blok defensywny był w tym meczu po prostu bezbłędny. W ostatnim kwadransie Iskra zadała dwa ostatnie tego dnia ciosy. Trzecią i czwartą asystę w meczu zaliczył Piotr Groń i trzeba przyznać, iż jest to wynik fantastyczny. I tak w 78. minucie hat-tricka skompletował Bartosz Ogrodnik, a dwie minuty później przytomnym strzałem wynik ustalił Konrad Niemiec.

Gratulujemy zawodnikom Iskry wspaniałego początku sezonu. Oby tak dalej. Za tydzień czeka nas wyjazd do Walimia, zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszej drużyny.

1. kolejka kl. A (16.08.2015)

Iskra Witków - Joker Jaczków 5:1 (3:1)
1:0 Mastej 6' (asysta Zbereda)
2:0 Ogrodnik B. 8' (asysta Groń)
3:0 Ogrodnik B. 21' (asysta Groń)
3:1 Topolski 25'
4:1 Ogrodnik B. 78' (asysta Groń)
5:1 Niemiec K. 80' (asysta Groń)

Iskra: Mokrzycki - Kurnyta, Ogrodnik K. (kpt), Stanisławski, Sobies M. (71' Kołodziej) - Groń, Mastej, Niemiec D. (84' Igras), Niemiec K. - Zbereda (46' Krupa), Ogrodnik B.