Mamy lidera

Mamy lidera

Choć to dopiero dwie kolejki i zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami jeszcze wiele meczów, dziś możemy się cieszyć. Iskra po zwycięstwie w 2. kolejce nad KS Walim zajmuje pierwsze miejsce w tabeli kl. A.

Po wygranej w pierwszej serii gier, Iskra pojechała do Walimia na pierwszy wyjazdowy mecz tego sezonu. Mecz chcieliśmy wygrać, gdyż jako beniaminek musimy w każdym meczu dawać z siebie wszystko. Mecz rozpoczął się od lepszej gry naszego zespołu. Już w 10. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Konrad Niemiec i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Kilka minut później nasza drużyna pogubiła się we własnym polu karnym, co wykorzystał gracz KS-u i strzałem w długi róg pokonał Krzysztofa Mokrzyckiego. Podrażniona Iskra chciała jak najszybciej wrócić na prowadzenie. W 23. minucie po podaniu Bartosza Ogrodnika obrońców Walimia ubiegł Damian Zbereda i sprytnym strzałem pokonał ich golkipera. Cztery minuty później rolami zamienili się B. Ogrodnik i Zbereda - to młodszy zawodnik podawał a nasz grający trener zdobył bramkę na 3:1. Chwilę później gospodarze wykonywali rzut wolny z około 35 metrów, a ich zawodnik oddał "strzał życia" i zmniejszył rozmiary porażki. Iskra odpowiedziała jednak jeszcze przed przerwą - po raz drugi skutecznie akcję wykończył K. Niemiec. Wynik pierwszej połowy: 4:2 dla Iskry.
Druga połowa to rozpaczliwe próby gospodarzy, jednak nie stwarzali oni sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Więcej takowych mieli nasi zawodnicy, którzy zagrali jednak w tej części gry bardzo nieskutecznie. Jedyna bramkę strzelił Piotr Groń, po ładnym prostopadłym podaniu Adriana Masteja. Iskra kontrolowała do końca przebieg spotkania, dzięki czemu pokonaliśmy KS Walim 5:2. Warto zauważyć, że ostatni mecz pomiędzy tymi dwiema ekipami (w klasie B we wrześniu 2012 roku) rozegrany w Walimiu, Iskra przegrała 2:5. Był to więc udany rewanż. Za tydzień Iskra podejmie w meczu 3. kolejki na własnym boisku drużynę PUO Wiśniowa. Zapraszamy!