Podsumowanie rekordowych trampkarzy

Sezon 2014/15, próba budowania nowego zespołu młodzieżowego. W ubiegłym roku Iskra posiadała drużynę juniorów, teraz przyszedł czas na kształtowanie nowych talentów. Jednak takich efektów nie spodziewał się nikt. Nasi trampkarze w rundzie jesiennej pokonali wszystkich rywali, inkasując komplet 30 punktów. Oto podsumowanie pierwszej rundy w wykonaniu naszej rekordowej drużyny.

Zacząć należy od tego, jak wielkim zainteresowaniem młodych zawodników cieszył się nasz zespół. We wszystkich meczach ligowych łącznie zagrało 22 zawodników, mimo iż na listę przedmeczową można wpisać tylko 18 nazwisk. Trener przed każdym meczem musiał wybierać, z kogo tym razem zrezygnować. I choć dla samego trenera, jak i dla pominiętych graczy nie było to miłe, to w drużynie panowała wspaniała atmosfera i tak naprawdę każdy zawodnik cieszył się z każdej szansy danej mu przez szkoleniowca. Ponadto na treningi uczęszczali też zawodnicy i zawodniczki, którym w ogóle nie dano szansy zagrania w meczach ligowych, a to przez zbyt późno okazaną chęć gry. Tak naprawdę z każdym tygodniem przybywało zawodników, tak więc wiosna pod względem frekwencji na treningach powinna być jeszcze lepsza. Ta drużyna naprawdę ma charakter, nie tylko na boisku, ale i poza nim. Jest grupą niezwykle wyrównaną, w każdym meczu inny zawodnik jest postacią się wyróżniającą, a przy tym gra całego zespołu nigdy nie spada poniżej solidnego poziomu. Dzięki ciężkiej pracy, dzięki wpojeniu młodym zawodnikom na czym polega gra drużynowa, dzięki odpowiedniemu podejściu – dziś możemy być świadkami drużyny niepokonanej. Przyjrzyjmy się szerzej liczbom podsumowującym rundę jesienną.

Iskra rozegrała na jesień 10 spotkań (5 u siebie i 5 na wyjeździe), z których wygrała wszystkie 10. Nad drugim w tabeli Górnikiem Boguszów-Gorce nasza ekipa ma 6 pkt przewagi. Iskra każdy mecz wygrywała z przewagą co najmniej dwóch bramek, a najwyższe zwycięstwo to wynik 11:0 przeciwko Beritowi Głuszyca. U siebie nasza drużyna w żadnym meczu nie straciła więcej niż 1 gol. Iskra strzeliła łącznie 57 goli (drugi wynik w całej lidze) w 10 meczach, tracąc przy tym 14 (bilans +43). Pod względem bramek straconych i bilansu bramkowego nasza drużyna jest najlepsza w lidze. U siebie w 5 meczach strzeliliśmy 32 bramki, tracąc tylko 4 (+28). Na wyjeździe natomiast pokonywaliśmy bramkarzy 25 razy, wpuszczając przy tym 10 goli (+15).

Najlepszym strzelcem drużyny jest jej kapitan, Kacper Sobies, który strzelił 12 goli. Tylko bramkę mniej zdobył Mateusz Tobiasz. Dalej w klasyfikacji strzelców są: Jakub Topolski (8), Seweryn Jasiurkowski (7), Radosław Górczyk (5), Dominik Kałuziński (5), Nikola Koziarczyk (4), Piotr Gawlik (3) oraz Szymon Grudzień [rocznik 2005] (1). Ponadto rywal z Jedliny-Zdroju wbił w meczu z nami jedną bramkę samobójczą.

Jeśli chodzi o asysty przy bramkach, tu liderów jest dwóch: Kacper Sobies i Mateusz Tobiasz zanotowali po 7 decydujących podań. Ponadto asysty zaliczali: Seweryn Jasiurkowski (6), Dominik Kałuziński (4), Nikola Koziarczyk (4), Piotr Gawlik (4), Radosław Górczyk (3), Filip Chronowski (2) oraz Damian Stafin (1).

Najwięcej minut na boisku zaliczyła Nikola Koziarczyk (687). Za nią w tej klasyfikacji plasują się kolejno: Mateusz Tobiasz (682), Kacper Sobies (680), Seweryn Jasiurkowski (677), Przemysław Kapuściński (658), Damian Stafin (630), Radosław Górczyk (626), Piotr Gawlik (604), Marcin Majerski (458), Jakub Topolski (376), Dominik Kałuziński (324), Filip Chronowski (358), Adrian Nowak (257), Patrycja Majerska (123), Szymon Grudzień (112), Aleksandra Mastej (91), Mateusz Kołodziej (87), Piotr Bednarek (85), Jakub Lewandowski (64), Marek Kurnyta (59), Dawid Kapuściński (40), Julian Guliński (17) oraz Szymon Michalik (10).

Zawodnikiem rundy jesiennej w głosowaniu internautów na fejsbukowym profilu naszego klubu, wybrany został Jakub Topolski, który uzyskał 20 głosów. Na drugim miejscu uplasował się mały człowiek z wielkim sercem do gry, czyli Marcin Majerski (13 głosów). Trzecie miejsce zajął Kacper Sobies (11). Dalej uplasowali się: Mateusz Tobiasz (10), Radosław Górczyk (9), Nikola Koziarczyk (8), Filip Chronowski (7), Seweryn Jasiurkowski (7), Przemysław Kapuściński (6), Dominik Kałuziński (5), Damian Stafin (5) oraz Piotr Gawlik (4). Wygranym oraz wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy. Zachęcamy również do polubienia nas na facebooku (https://www.facebook.com/pages/Iskra-Witk%C3%B3w/170434529679176).

Runda jesienna była w wykonaniu Iskry niesamowita. Teraz jednak przyjdzie najtrudniejsze – trzeba będzie potwierdzić dobrą formę i postarać się wygrać kilka spotkań. Jednak wiadomo, że to nie sam wynik jest na tym etapie najważniejszy, a zabawa, zdrowe podejście i nauka gry w piłkę. Jednak za niezapomniane emocje i doznania – serdecznie DZIĘKUJEMY!