Udany początek seniorów

Długo czekać musieli zawodnicy oraz kibice na wznowienie rozgrywek w wałbrzyskiej kl. B. Również nasza Iskra od kilku tygodni przygotowywała się do rundy wiosennej rozgrywając kilka sparingów. W końcu 19. kwietnia seniorzy rozegrali pierwszy mecz ligowy w 2015 roku, a naszym przeciwnikiem była Unia Bogaczowice.

Mecz od samego początku zwiastował, iż będzie odbywał się pod dyktando naszej drużyny. Goście z Bogaczowic częściej operowali długą piłką, natomiast nasza drużyna starała się konstruować składne akcje. Pierwszą stuprocentową okazję zmarnował Bartosz Ogrodnik, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Unii. W tej sytuacji dobijał jeszcze Konrad Niemiec, trafiając piłką w słupek, a zaskoczony Ogrodnik nie trafił do pustej bramki. Dwie minuty później ten sam zawodnik uderzał z rzutu wolnego z 20 metrów. Piłka odbiła się od muru i znowu trafiła w słupek. W 16. minucie szarżującego w polu karnym gości Daniela Kołodzieja sfaulował gracz Unii i sędzia pewnie wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Krystian Ogrodnik i pewnym strzałem wyprowadził Iskrę na prowadzenie. 5 minut później było już 2:0. Prawym skrzydłem pognał Piotr Dynerowicz, zagrał piłkę w pole karne, gdzie sprytnie obrócił się B. Ogrodnik, wykładając piłkę jak na tacy Konradowi Niemcowi. Naszemu pomocnikowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. W spotkaniu tym nie brakowało męskiej gry i sędzia już w pierwszej połowie kilkakrotnie pokazywał zawodnikom obu ekip żółte kartki. Do przerwy jednak obie ekipy dotrwały w komplecie, a Iskra do szatni schodziła prowadząc dwiema bramkami.

Druga połowa rozpoczęła się leniwie, jednak pierwszy akcent należał do drużyny gości. To ich gracz za faul przy dogodnej sytuacji dla naszej ekipy otrzymał czerwoną kartkę. Paradoksalnie wykluczenie zawodnika Unii źle wpłynęło na grę Iskry. Brakowało przetrzymania piłki oraz spokojniejszego rozegrania. W 56. minucie K. Niemiec wykonywał rzut rożny. Piłkę uderzoną przez Dynerowicza odbił przed siebie bramkarz gości, jednak przy dobitce Piotra Krupy był już bez szans. Niecałe 10 minut potem na listę strzelców wpisał się Piotr Groń, pewnie wygrywając pojedynek z golkiperem Unii. Na kwadrans przed zakończeniem meczu po podaniu Dynerowicza sytuację wykorzystał Ogrodnik i było już 5:0. W 85. minucie czerwoną kartkę po bezsensownym faulu ujrzał Piotr Dynerowicz, a chwilę potem ostatnią bramkę w meczu strzelił B. Ogrodnik.

Iskra pewnie wygrała pierwszy mecz rundy wiosennej, prezentując dobrą grę defensywną oraz niezłą skuteczność. W kolejną niedzielę czeka nas wyjazd do Wałbrzycha, by tam zmierzyć się z Zagłębiem.

Wkrótce na naszej stronie galeria z meczu z Unią.

8. kolejka kl. B (19.04.2015)

Iskra Witków – Unia Bogaczowice 6:0 (2:0)
1:0 Ogrodnik K. 16’ – rzut karny
2:0 Niemiec K. 21’(asysta Ogrodnik B.)
3:0 Krupa 56’
4:0 Gron 64’ (asysta Ogrodnik B.)
5:0 Ogrodnik B. 75’ (asysta Dynerowicz)
6:0 Ogrodnik B. 87’

Iskra: Mokrzycki – Kurnyta (75’ Pawelczyk), Ogrodnik K. (kpt), Stanisławski, Kołodziej – Gron, Niemiec D., Krupa, Niemiec K. – Dynerowicz, Ogrodnik B.