Udana wyprawa na Venus

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu. Iskra pewnie pokonała w meczu 5. kolejki drużynę Venusa Nowice 4:0, strzelając po dwie bramki w każdej połowie spotkania.

W A-klasie nie ma łatwych meczów. Nasz zespół do każdego starcia podchodzi zmotywowany. Nie inaczej było w tym przypadku. Do meczu Iskra przystępowała mocno osłabiona. Z powodu urazów i wyjazdów zagrać nie mogli: Piotr Krupa, Sebastian Stanisławski, Mariusz Kurnyta, Piotr Dynerowicz, Mateusz Sobies, czyli zawodnicy, którzy w poprzednich 4 spotkaniach zagrali łącznie ponad 900 minut. Linia obrony w meczu z Venusem była wynikiem eksperymentu, jak się później okazało, udanego. Na środku zagrali Krystian Ogrodnik z Danielem Kołodziejem, dla których to normalna pozycja, natomiast na bokach obrony zagrali bodaj pierwszy raz: Patryk Igras - na prawej oraz Kacper Mrówka - na lewej. Linia pomocy i ataku nie była zmieniona w porównaniu do poprzednich meczów.

Iskra pierwszą bramkę strzeliła w 27. minucie spotkania. Piłkę na linii połowy przejął Kacper Mrówka, podał ją do Bartosza Ogrodnika, a ten uruchomił Konrada Niemca, który lekkim strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po tej bramce grało nam się łatwiej, graliśmy piłką, czego efektem była ładna akcja, po której padła bramka numer dwa autorstwa Adriana Masteja. Po przerwie goście próbowali atakować, jednak brakowało im pomysłu na strzelenie bramki. Nasza defensywa skutecznie utrudniała tworzenie przez gości sytuacji strzeleckich. W 68. minucie Ogrodnik wpadł w pole karne gości, gdzie był nieprzepisowo zatrzymywany przez golkipera z Nowic. Był to ostatni zawodnik broniący, tak więc ukarany został czerwoną kartkę, a Iskra miała rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany. Mimo gry w przewadze, nasz zespół nie potrafił odnaleźć się w nowej sytuacji. Przez kilka początkowych minut Venus chciał ten fakt wykorzystać. Na kwadrans przed końcem meczu kontuzji doznał nasz kapitan Krystian Ogrodnik i znów musieliśmy zmienić ustawienie w obronie. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem debiutujący w naszej drużynie Patryk Kosiorowski lekkim strzałem ustalił wynik na 4:0 dla Iskry.

Biorąc pod uwagę nieobecności, wynik 4:0 na pewno jest powodem do dumy. Iskra pokazała, że ma silną i wyrównaną kadrę. Potrafi walczyć w każdym meczu o pełną pulę i dzięki temu po piątej kolejce jest wiceliderem z dorobkiem 13 punktów.